Informacja dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli

 

Szanowni Państwo,

     W konsekwencji stanu epidemii, zgodnie z obowiązującymi w tym czasie regulacjami prawnymi, również Miejska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zmieniła formy pracy i  kontaktu z  Klientami.

     Z oczywistych względów do odwołania zawieszone są spotkania diagnostyczno-terapeutyczne i konsultacyjne, przebiegające w bezpośrednim kontakcie z dziećmi i uczniami, rodzicami i nauczycielami. Specjaliści Poradni nadal pozostają jednak do dyspozycji osób potrzebujących wsparcia, informacji, porady czy konsultacji. Świadczymy pomoc:

a) telefonicznie w godzinach 8.00-15.00:

        sekretariat: 77 454 92 16-17 oraz 519 833 408
        uruchomiliśmy również dodatkowe numery telefonów do specjalistów:

        510 766 752 – dyżur psychologa

        510 766 753 – dyżur pedagoga

        510 501 334 – dyżur logopedy

b) mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (sekretariat przekieruje mail do odpowiedniego specjalisty lub dyrektora).

c) z wykorzystaniem komunikatorów internetowych

decyzję o uruchomieniu wsparcia poprzez połączenie wideo (SKYPE, SIGNAL) podejmuje każdorazowo, za porozumieniem prawnego opiekuna dziecka/ucznia, specjalista Poradni, wyłącznie, gdy w jego ocenie, forma ta stwarza warunki do efektywnej pomocy.

W sytuacjach, gdy uprawnia do tego zgromadzona dokumentacja, Poradnia wydaje opinie i orzeczenia w trybie zaocznym, kontaktując się wcześniej z Rodzicami.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy lub jakiejkolwiek informacji o możliwości wsparcia ze strony Poradni w tym szczególnym czasie – prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy, życzymy spokoju i zdrowia.