Gotowość dziecka sześcioletniego do roli ucznia

ZAPROSZENIE DLA NAUCZYCIELI UCZNIÓW SZEŚCIOLETNICH

 

Pracownicy Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opolu zapraszają nauczycieli klas I-II na dwa spotkania warsztatowe o tematyce: „Gotowość dziecka sześcioletniego do roli ucznia”.

Podobne spotkania były już organizowane w latach ubiegłych. Widzimy zasadność ich kontynuacji, ponieważ nadal rodzice będą mogli decydować o podjęciu przez dziecko sześcioletnie edukacji szkolnej (bez diagnozy psychologiczno-pedagogicznej).

Ponadto szczegółowa analiza wyników diagnoz przeprowadzanych w poradni na przestrzeni ostatnich sześciu lat pokazała, że większe są trudności w uczeniu się dzieci, które rozpoczęły naukę w szóstym roku życia, niż dzieci siedmioletnich.

Chcemy porozmawiać o przyczynach trudności sześciolatków i o tym, jak można temu zaradzić.

 

Proponujemy udział w dwóch spotkaniach:

I spotkanie

Tematyka: Charakterystyka rozwoju emocjonalno-społecznego dziecka sześcioletniego, możliwości rozwojowych w zakresie funkcji percepcyjno-motorycznych warunkujących sukces w nauce czytania, pisania i liczenia, analiza możliwości w kontekście wymagań programowych.

Terminy do wyboru:

20.10.2016 r. (czwartek) godz. 15.30 lub 21.10.2016 r. (piątek) godz. 15.30

 

II spotkanie (jako kontynuacja I)

Tematyka: Analiza indywidualnych przypadków pod kątem obserwowanych trudności. Środki i sposoby zaradcze.

Terminy: 

1.12.2016 r. dla osób uczestniczących w I spotkaniu w dniu 20.10. godz. 15.30

2.12.2016 r. dla osób uczestniczących w I spotkaniu w dniu 21.10. godz. 15.30

                    

Miejsce spotkań: Pracownia Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która mieści się w dzielnicy ZWM, na ul. Szarych Szeregów 1 (wejście od tyłu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29). Przewidywany czas spotkania: 15.30 – 17.30. Po spotkaniu przewidujemy czas na konsultacje indywidualne.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o pisemne zgłoszenie na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.    Zgłoszenia przyjmujemy do 16 X 2016 r. Limit uczestników – 12 osób na jedna grupę.

Z pozdrowieniami pedagodzy i psycholodzy MPPP w Opolu

 

Pliki do pobrania